czwartek, 12 listopada 2015

Marsz Niepodległości na spokojnie i bezpiecznie

Przerwę na trochę MOJE WŁOSKIE OPOWIEŚCI. Może ktoś pomyślał sobie, że będę to ciągnął do następnej wycieczki w przyszłym roku? Nie :)
      Wczoraj w Warszawie 11 listopada 2014 roku odbył się kolejny Marsz Niepodległości.
Miałem nie iść bo akurat pracowałem. Ale  nie! Jak coś się dzieje w moim mieści to mi trudno ustać w miejscu. O 13 prysnąłem z pracy do domu, przebrałem się, aparat do ręki i marsz na Marsz!
        Od razu zauważyłem, że w mieście jest prawie zero policji. A imprez świątecznych było do oporu. Zdziwiło mnie to. Dotarłem przed Pałac Kultury gdzie była zbiórka Marszu. A tu też zero policji jak w dawnych latach i zero wozów bojowych. Co się dzieje???
A poprzednio to dostałem w głowę kamieniem i teraz miałem obawy o głowę ale i o sprzęt fotograficzny.
Przeszedłem z Marszem na błonia Stadionu Narodowego i tez zero policji. Tylko straż Marszu. A przedtem tu na błoniach odbywały się regularne walki z policją.
    Konkretnie. Marsz Niepodległości był spokojny, bezpieczny jak nigdy! Wiele osób to zdziwiło, zaskoczyło tak jak mnie. Też jest jednak spora grupa osób, dziennikarzy, którzy byli takim przebiegiem Marszu zawiedzeni. Nie było na kogo bluzgać, pouczać, wymądrzać się i wymyślać od faszystów. I różne są teorie  na temat dlaczego bylo tak inaczej niż poprzednio. Jedna teoria głosi, że dlatego, że zmienił się prezydent i skład Sejmu.
Trochę pewnie prawdy w tym jest. ja uważam, że tez dlatego, ze policja była głęboko schowana i nie prowokowała tych najbardziej zadziornych.
        Widziałem jak oddziały "kiboli" szukali policji. Ale nie znaleźli.
W każdym razie dziekuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do zmiany oblicza tego Marszu.
Naprawdę cud się zdarzył.
Przypomnę, że na Marsz ludzie przyjeżdżają z całego kraju za własne pieniądze a nie za pieniądze partyjne czy rządowe. Chodzę na Marsz jak Vojtek obywatel mojego rodzinnego miasta. Narodowcem nie jestem. Tam każdy może iść.

       Teraz trochę o mnie. Stałem się mimo woli rozpoznawalny w realnym życiu. Dzięki FB, blogowi i You Tube.
Podeszło do mnie parę osób i powiedziało, ze mnie znają z YT i z FB. Dobrze, że znają mnie pozytywnie i nie muszę się chować czy uciekać :)
        Na Żoliborzu podchodzi do mnie elegancki facet i mówi "dzień dobry panie vojtku"
A ja się pytam skąd mnie zna. A On na to, że mnie zna z filmów na YT. Jest tam film o Bielanach i On własnie mieszka  tam. Myślałem, że mnie ochrzani, że pokazałem eleganckie osiedle gdzie mieszka Kora z Maanamu ale nie. Pogratulował mi.
        Próżny nie jestem, celebrytą nie ale w sumie się cieszę, że ktoś to ogląda i dobrze to odbiera. Czyli nie ISTNIEJĘ SAM DLA SIEBIE.
Następny post będzie z powrotem o Italii. Monte Cassino i Florencja.
A teraz zapraszam na Marsz Niepodległości

KLIKAJ W FOTKI, ŻEBY POWIĘKSZYĆ


Ta fotka się bardzo podobała na FB. Dostała ponad 1000 polubień i na razie 75 udostępnieńSłużby porządkowe Marszu zdały znakomicie egzamin


 I filmik zwyczajowo


        Pozdrowienia z Marszu gdzie ja i mój sprzęt fotograficzny wróciły do domu bez uszczerbku dla siebie.

Ps. Jak donosi prasa, media to najbardziej z Marszu Niepodległości są zadowoleni arabscy właściciele Kebabów. Takich obrotów jak na Marszu nie zanotowali nigdy. Nikt  im nie ubliżał, nikt im sklepów, restauracji nie palił. Tylko dawał Im zarobić. Tak wygląda ten "polski faszyzm, ksenofobia i rasizm" w praktyce. W poprzednich Marszach  policja kazała zamykać Im interesy na ten dzień "dla ich bezpieczeństwa" Więc nic nie zarobili! Dla porównania tu są fotki z poprzednich Marszów Niepodległości. Jest różnica???

47 komentarzy:

 1. Witaj Vojtku! To cieszy kiedy nie ma zadymy w tak ważnym dniu oby to nie było za wczesna radość relacja wspaniała zdjecia piekne serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Jak będzie w przyszłym roku to czas pokażę. Czas wszystko pokazuje tylko niestety coraz szybciej :)

   Usuń
 2. Klik dobry:)
  Cieszy mnie ogromnie, że nie było zadymy i nasz Vojtek cały i zdrowy wrócił na łono blogowe ze zdjęciami i filmami.

  Nie podobały mi się tylko hasła ksenofobiczne i rasistowskie, z którymi dzieci biegały po centrum Warszawy. Kto te dzieci tak nastawia? Nauczyciele?Rodzice?

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kto tak nastawia? Wszyscy po kolei. Ostatnio Polskę obiegła wiadomość, że nauczyciel matematyki nie pamiętam w jakim mieście zdał zadanie do rozwiązania coś w tym stylu."OLU EMIGRANTÓW TRZEBA ZEPCHNĄĆ Z TRATWY ŻEBY NIE ZATONĘŁA" To było we wszystkich dziennikach w TV. Oczywiście ten facet nadal jest nauczycielem.
   Tak u nas jest. A czy to się kiedyś zmieni? Jak na razie wątpię. jest niesprzyjająca sytuacja międzynarodowa. dziś własnie Szwecja przywraca kontrole na granicach. Z powodu wlaśnie Imigrantów.
   Wymądrzył się Vojtek

   Usuń
 3. Marsz nie jest faszystowski bo jest niespokojny. On jest nazywany faszystowskim ze względu na hasła. "Polska dla Polaków" to "ziemia dla ziemniaków". To, że faszysta nie rzuca brukiem nie oznacza, że jego poglądy stały się choć trochę bardziej ludzkie. Wstydziłabym się brać udział w marszu pod takimi hasłami. Po prostu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Samo hasło jest nielogiczne i głupie. Ale na przykład Japonia jest tylko dla Japończyków i na tym źle nie wychodzi. Nie chce Imigrantów i ich nie przyjmuje. Nie przyjmuje tez ich kultury. I jakoś Japończyków nikt nie śmie nazwać ksenofobami, rasistami i faszystami. Oglądałem niedawno na ten temat arcyciekawy film w TVP.
   ja się nie wstydziłem i poszedłem jak co roku. Żeby coś oceniać TO TRZEBA TAM BYĆ. Ten Marsz chwalili tez właściciele Kebabów. Zrobili największe obroty jakie tu w ogóle mieli. W Większości to nie Polacy. I nikt ich nie pobił, nie palił tylko dawał Im zarobić. A cudem nazwałem to, że nie bylo rozrób MIMO BRAKU POLICJI. W tym dniu policja sobie tez świętowała a nie waliła palami i strzelała z broni gładkolufowej jak to bylo przedtem. I nie było Antify, która była jeszcze agresywniejsza od tak zwanych "kiboli" Ja dostałem kamieniem w głowę właśnie od Antify (organizacja niby antyfaszystowska w czarnych koszulach jak faszyści). A kończąc napisze jeszcze raz .ŻEBY COŚ OCENIAĆ TO TRZEBA WIDZIEĆ NA WŁASNE OCZY.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Mylisz się. Jeśli ktoś idzie pod takimi hasłami, nie ma znaczenia jak było miło. Jeśli rodzice-faszyści taszczą dwulatka na takie zgromadzenie tzn. jedynie, że faszyści nie wyginą na tym pokoleniu i że być może idzie sobie gdzieś w tym marszu nowy Hitler Europy. U nas w ogóle niewiele stosuje się ostracyzmu społecznego jako sposobu wskazywania, że robi się źle. Ludzie się chwalą, że kradną, że kombiują, i że biorą udział w faszystowskich manifestacjach. Gdybyśmy w innych sprawach byli tak wspaniałomyślni ... w USA ktoś kto jako młodzian wymachiwał flagą w organizacji faszystowskiej nie ma szansy na karierę polityczną ..

   Japonia jest krajem wyjątkowym - krajem, który przeskoczył do XX wieku z głębokiego feudalizmu. Mówienie im, że oprócz tego przeskoku mieliby do przeskoczenia jeszcze pzepaść od kolektywizmu do indywidualizmu i od nacjonalizmu do wielokulturowości to za dużo jak na te kilka pokoleń. U nas feudalizm skończył się na XIX wieku (też nie ma się czym chwalić),a narodem jednorodnym nie byliśmy nigdy (powtarzam NIGDY) przed 1945 rokiem. Mit o jednorodości to hasło z PRLu. I naprawdę życzyłabym sobie, żeby razem z PR-em ten mit zdechł,

   Usuń
  3. Dziękuję. Zostaje przy swoim zdaniu. Chociażby dla tego, że tam byłem i widziałem. I byłem na poprzednich Marszach. Widzisz co się we Francji dzieje????? I tak też będzie w Niemczech. Polityka MULTIKULTI SIĘ kompromituje się na naszych oczach. Ten blog nie jest blogiem politycznym dlatego kończę wymianę zdań z Tobą. Tym bardziej, że ja się na Twojego bloga dostać nie mogę.

   Usuń
  4. Nazywanie narodowców faszystami jest nieuprawnione.

   Usuń
 4. Witaj Wojtku, czekałem na Twoją relacje z marszu, bo wiedziałem, ze tam na pewno będziesz ze swoim aparatem. Bardzo dobrze, ze tegoroczne świętowanie obyło się bez zadymy. Hasła są głupie. "Polska dla Polaków>>>" , niech Niemcy będą tylko dla Niemców"," Anglia tylko dla Anglików" etc. A przecież tylu cudzoziemców zakochało się w Polsce na przestrzeni wieków i taki duży wkład wnieśli oni w rozwój naszej kultury, że ci idioci niosący te hasła nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Pozdrawiam, Tomasz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Samo hasło jest nielogiczne i głupie. Bo kto to jest Polak? Moja mama była Francuzka rodowita więc ja nie jestem prawdziwym Polakiem?
   Mimo wszystko ten Marsz miał jednak dużo lepszy wizerunek niż poprzednie Marsze. I na przykład jak podawała prasa rekordowe obroty zanotowali właściciele Kebabów najczęściej nie obywatele Polski. Nikt im sklepów i budek z kebabami nie palli i nie niszczył tylko kupowali. Oni własnie chwalili ten Marsz. Z resztą w Warszawie było bez liku tego dnia różnych imprez. Każdy był gdzie chciał. POLICJA TEZ TEGO DNIA MIAŁA WOLNE. I był spokój. Dlatego nazywam to cudem.
   Pozdrawiam Vojtek

   Usuń
 5. Wyglada na to, że policja poszła po rozum do głowy. Skoro zawieruchy były zawsze z ich udziałem, to bez nich nie było z kim się bić ;)
  Dla mnie 11 listopada to szczególny dzień, bo to urodziny mojej młodszej córki. Szczęściara, ma zawsze wolne w urodziny ;)) pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkiego najlepszego dla córki! Jadę do Paryża. Poczekaj.

   Usuń
 6. Jestem takiego samego zdania jak Agata, policja czasami sama prowokuje, wystarczy tylko, że tam są a z nimi i kłopot przybędzie wnet. I to naprawdę był cud!

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja poprzednio widziałem policjantów poprzebieranych za kiboli. Po prostu mieli zdyskredytować ten Marsz. Jesień w pełni. Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 7. Też cieszyłam się, że nie było w tym roku awantury na marszu. Mogłeś spokojnie popatrzeć, bez ryzyka robić zdjęcia. Zaczepki ludzi, którzy poznali Cię w internecie są miłe i świadczą o tym, że ktoś ogląda Twoje wysiłki. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie. Ale byłem zaskoczony. I w sumie zadowolony :) Teraz za miesiąc będzie Rajd Barbórki w Warszawie. tez tam muszę być. Ryk silników, palonej gumy i benzyny :)
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 8. I oto chodzi. Miło, bezpiecznie i w duchu patriotyzmu. Oby zawsze tak było. Pozdrawiam z Warmii :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak było. I to naprawdę cud. Nikt się tego niespodziewań. Pozdrowienia z Mazowsza
   Vojtek

   Usuń
 9. Tak Vojtku,jesteśmy cali i zdrowi, dziękuję Ci za troskę. Jestem wstrząśnięta tym, co się stało. Pozdrawiam Cię serdecznie. Agata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Składam kondolencje. Trzymajcie się!
   Vojtek

   Usuń
 10. Witaj Vojtek.
  Dobrze, że wróciłeś z manifestacji cały i zdrowy z nienaruszonym aparatem i w butach.
  Tak na marginesie, myślałem, że manifestacja przebiegnie w miarę sokojnie, bo i przeciw komu brać narodowa ma protestować. PO dostało baty, przeciwko PiS jeszcze nie wypada, a i w sejmie jest kilku narodowców...
  Tylko wiele haseł i okrzyków mnie mierziło. ale czego można się było innego spodziewać...
  Pozdrawiam serdecznie.
  Michał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście doskonały nie był. Ale jest duży postęp. Byli tak zwani kibole, szukali policji ale jej nie znaleźli. Pewnie następnym razem w ogóle nie przyjadą bo nie będą mieli po co. A może przyjść sporo ludzi normalniejszych jak zobaczyli, że może byc bezpiecznie. Zrobiłem sobie na nogach dla zdrowia z 10 km.
   Pozdrowienia z Żoliborza.

   Usuń
 11. Piękne zdjęcia. Jedno z nich udostępniłam, oczywiście z podaniem źródła.

  OdpowiedzUsuń
 12. W tym roku spokojny marsz ,ale na drugi rok może być nie ciekawie ,jak PIS nie spełni obietnic ,to marsz będzie też burzliwy..Fotki fajnie .Nigdy nie uczestniczyłam w marszu::)Pozdrawiam Wojtka ..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co będzie w przyszłym roku to trudno przewidzieć. Tak trudno jak przewidzieć co będzie w Europie i na świecie. Po prostu. Nie chcę byc złym prorokiem ale czuję zapach wojny.
   Pozdrowienia z nad Wisły

   Usuń
 13. Bardzo dobrze, że było spokojnie :) Tak powinno być. Vojtku, znasz moje zdanie na temat marszu i całej politycznej otoczki łącznie z ostatnimi wydarzeniami etc. To już tutaj tego pisać nie będę.
  Pozdrawiam serdecznie :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma co pisać. Tak. Nie chcę aby ten blog był blogiem politycznym. Polityka skłóca ludzi nawet rodziny na amen. |przynajmniej u nas.
   Pozdrowienia przed rajdowe :)
   Vojtek

   Usuń
 14. Witam Vojtka Niezłomnego Reportera!
  Faktycznie było spokojnie.Chyba po raz pierwszy w historii takie morze flag biało - czerwonych. To robiło wrażenie. W moim odczuciu ten marsz był ponury.
  Nie było w nim radości , jakby niósł za sobą nieszczęścia....
  Groźba była zapisana na transparentach - "Polska tylko dla Polaków" ?
  Powtórzę pytanie , które zadałam w moim blogu -
  to dlaczego Polacy wyjeżdżają na stałe do innych krajów ?
  Zabrakło haseł - "Anglia dla Anglików", "Niemcy dla Niemców", "Francja dla Francuzów", Irlandia dla Irlandczyków" itd.
  Co za brak konsekwencji w tym podkreślaniu polskości...
  Nie na tym polega patriotyzm.
  Manifestacja wrogości tak określiłabym ten marsz, który we mnie wywołał niepokój i smutek.
  To pierwszy krok do stania się polskimi islamistami...
  Vojtku Twoja relacja jak zwykle ujmująca ładnymi fotkami i żywym słowem. Pozdrawiam najserdeczniej - Krystyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po kolei. samo hasło Marszu i mnie się nie podoba. Ale ja wyraźnie napisałem, ze miał dużo lepszy, sympatyczniejszy przebieg niż wszystkie dotychczasowe. Zachęci to do wzięcia udziału w Marszu osoby, które bały tam się chodzić. A zniechęci tych co ida tam rozrabiać.
   Polacy wyjeżdżają prawie wyłącznie z powodów ekonomicznych. Większa część mojej rodziny już dawno wyjechała. Wszyscy się pokształcili i Polsce wstydu nie przynoszą. Ale pojechali tam nie forsując na sile granic. I nie są tam absolutnie na zasiłkach tylko pomnażają dobrobyt tych państw. A rodzinę mam w USA, Italii, Kanadzie, Anglii.

   Nie ma możliwości, żeby Ci ludzie stali się tacy jak islamiści. Tu już raczej przesadziłaś. Francję zgubiła i gubi POPRAWNOŚĆ POLITYCZNA. Wczoraj w POLSAT NEWS krytykowano za to własnie rządy francuskie. czy ty wiesz, że we Francji w prywatnym domu nie mozna wywiesić francuskiej flagi?! ŻEBY NIE RAZIĆ OBYWATELI NIE POCHODZĄCYCH Z FRANCJI!
   Dla mnie to jest chore.
   Pozdrowienia serdeczne z Warszawy

   Usuń
 15. Vojtku, gratuluję popularności! :)

  Czekamy na tę opowieść o Italii.
  Pozdrowienia ślę z nowego miejsca w wirtualu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Popularność może działać w obie strony. Złą też. Ale na razie źle nie jest :)

   Usuń
 16. Takie zgromadzenia zawsze stwarzają niebezpieczne wybryki młodych ludzi. Pamiętasz? Za naszych czasów były to wspaniałe rodzinne festyny. Nigdy nie zdarzyło się aby komuś stała się krzywda. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak było. Potwierdzam. Może znowu tak będzie? Pozdrowienia z jesiennej Warszawy

   Usuń
 17. Witaj Vojtku:)))) Czyli okazuje się, że może być spokojnie.. I bardzo dobrze, tak powinno być.
  Gratuluję popularności:))) Pozdrawiam serdecznie i czekam na Italię:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. I nawet ja w to nie wierzyłem ale zobaczyłem na własne oczy. Pozdrowienia serdeczne

   Usuń
 18. Zapewniam Cię Vojtku, że gdyby PIS zapowiedział swój udział w marszu, to i sklepy byłyby pozamykane i policji byłoby multum.......
  Pozdrawiam bardzo cieplutko:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie uważam tak dlatego, że PIS nigdy tego Marszu nie organizował i nigdy tam flag czy transparentów PIS nie wiedziałem. Zresztą nie ma co gdybać. Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 19. Odpowiedzi
  1. Dziękuję Anno. Zrobiłem na jakiś czas odpoczynek od blogowania

   Usuń
 20. Vojtku, dawno mnie tu nie było i widzę, z poprzedniego postu, że odbyłeś niezwykłą wycieczkę. Super! A ja po dłuższej przerwie jaka sobie dałam w pisaniu bloga wróciłam i pozdrowienia serdeczne dla kolegi zostawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Jakoś się na bloga Twojego nie mogę dostać. Może jutro. Na razie zrobiłem odpoczynek od bycia w Internecie.
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 21. Vojtku, czas umyka, a życie biegnie razem z nim wręcz bez opamiętania... Kiedyś jako nastoletnia dziewczyna uczestniczyłam w religii dla młodzieży. To były fajne spotkania z naszym sympatycznym księdzem. Zadał nam wtedy pytanie: "Czy ludzkie życie jest długie, czy też krótkie?" Większość z nas odpowiedziała, że oczywiście długie. Uśmiechnął się i powiedział, że jest krótkie o czym się za ileś tam lat osobiście przekonamy... Miał rację, bo to ludzkie życie umyka dzień za dniem, a tempo życia wydaje się ciągle przyśpieszać...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiem Ci na moim blogu jak tam się dostanę.

   Usuń
 22. Pozdrawiam niedzielnie ze Szkocji:)

  nagietek a teraz windy:)))

  OdpowiedzUsuń

Jak zostawisz czytelny ślad, to zawsze odpowiadam!
Jeśli podajesz stronę internetową to KONIECZNIE adres poprzedź http:// To wtedy po kliknięciu w link od razu otworzy się Twoja strona internetowa lub Twój blog.
Jeśli nie masz konta na GOOGLE to możesz dać komentarz jako ANONIMOWY. Lub też możesz podać Twoją stronę internetową i imię lub nick